play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Vajza e rekordeve! Dua Lipa shënon një tjetër sukses historik në muzikë

today06/06/2024

Background
share close

Në peizazhin gjithnjë në ndryshim të industrisë së muzikës, gratë po qëndrojnë si kurrë më parë përkrah artistëve të famshëm meshkuj. Yjet si Taylor Swift, Beyoncé dhe Nicki Minaj kanë vite që sundojnë listat, duke formuar skenën muzikore.

Por së fundmi këngëtarja shqiptare ka marrë “fronin”.

Dua Lipa shton emrin e saj në librat e historisë, duke u bërë artistja e parë femër që ka katër këngë që tejkalojnë 2 miliardë transmetime në Spotify. Kohët e fundit Levitating u bë pista e saj e katërt për të arritur këtë moment historik.

Lipa krenohet me një grup mbresëlënës këngësh me mbi një miliardë transmetime, duke përfshirë kryesuesit si Don’t Start Now me 2,512,405,872 transmetime, One Kiss me 2,075,920,299 transmetime, New Rules me 2,035,524,524,550 transmetime, të cilat kohët e fundit janë goditur nga 2,000,000,000,000. shenjë.

Që nga dhjetori 2023, Spotify raportoi se Billie Eilish dhe Olivia Rodrigo, së bashku me Dua Lipën, kanë shumë këngë që tejkalojnë 2 miliardë transmetime. Megjithatë, që nga marsi 2024, Dua Lipa qëndron e vetme si artistja e vetme femër me katër këngë që tejkalojnë 2 miliardë transmetime në Spotify.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Similar posts

Show Biz

Thyen rekord, kitara e John Lennon me shifër marramendëse në ankand

Një kitarë e përdorur nga këngëtari anglez John Lennon është bërë instrumenti më i shtrenjtë i “Beatles” i shitur ndonjëherë në ankand. Kitara akustike me 12 tela Framus Hootenanny u gjet në një papafingo pasi supozohej e humbur për më shumë se 50 vite. Ajo u shit për 2.9 milion […]

today30/05/2024

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%