play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Ujësjellësi i ri i Gjirokastrës i jep fund gangrenës së tubacioneve dhe depozitave të ndryshkura

today30/01/2023

Background
share close

Gjirokastra furnizohet 24 orë me ujë të pijshëm. Kryeministri Rama thotë se me këtë investim i është dhënë fund gangrenës së vjetër të tubacioneve dhe depozitave të ndryshkura sipër tarracave të pallateve.

Përmirësimi i performancës së ndërmarrjes së ujësjellësit për zgjerimin e furnizimit me ujë të pijshëm u bë përmes një investimi të përbashkët gjermano-zviceran që kap shifrën e 8.2 milionë Eurove.

Ky investim ndihmon edhe në rritjen e ofertës turistike dhe krijimin e kushteve me të mira për vizitorët e shumtë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Ekonomi

Nga vijnë dërgesat e emigrantëve? Kryesojnë Italia dhe Anglia, rritet Gjermania dhe SHBA

Italia është burimi kryesor i dërgesave të emigrantëve drejt Shqipërisë. Sipas të dhënave nga Eurostat për vitin 2021, transfertat personale nga Italia kishin vlerën e 279 milionë eurove, ose rreth 24.5% e totalit. Dërgesat nga Italia u rritën me 7.2% krahasuar me vitin 2020. Britania e Madhe ndërkohë ka konsoliduar prej vitesh vendin e dytë për nga vlera e transfertave drejt Shqipërisë. Sipas Eurostat, për vitin 2021, vlera e këtyre […]

today30/01/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%