play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

UEFA ndryshon rregullat e Ligës së Kombeve

today26/01/2023

Background
share close

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s vendosi që të bëjë ndryshime në organizimin e Ligës së Kombeve dhe kualifikueset e Kampionatit Europian.

Kështu, fituesit dhe vendet e dyta në Ligën A do të sfidohen për finalet e turneut.  Mes ligave do të luhen ndeshje për ngjitje ose zbritje mes divizioneve.

Formati i kualifikueseve të Europianit dhe Botërorit do të jetë me 12 grupe me nga 4 ose 5 ekipe, çka pritet të shtojë rivalitetin.

Fituesit e secilit grup do kualifikohen direkt, ndërsa vendet e dyta do të kalojnë menjëherë ose me anë të takimeve play off.

Gjithashtu Komiteti Ekzekutiv vendosi që finalja e Superkupës së Europës të zhvendoset nga Kazani në Athinë për shkak të luftës mes Rusisë dhe Ukrainës.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Show Biz

Pique publikon foton e parë me të dashurinë e re dhe rrjeti e mori si mesazh për Shakirën

Gerard Pique bëri goditjen e fundit në ndarjen e tij të turbullt nga Shakira të mërkurën teksa zyrtarizoi në Instagram lidhjen me të dashurën Clara Chia. Futbollisti, 35 vjeç, i cili u nda nga këngëtarja, 45 vjeçe, në qershor 2022 pas një romance 12-vjeçare dhe mes akuzave për tradhëti, publikoi një foto  me dashurinë e tij të re, 23 vjeccaren, në një selfie të lumtur - e cila mblodhi shpejt […]

today26/01/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%