play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Udhëheqësit e Katarit dhe Arabisë Saudite takohen për të diskutuar zhvillimet në Gaza

today10/11/2023

Background
share close

Emiri i Katarit Tamim bin Hamad Al Thani u takua me Princin e Kurorës së Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman sot në Riad për të diskutuar zhvillimet e fundit në Gaza, njoftuan mediat shtetërore.

“Udhëheqësit u takuan në prani të ministrave dhe zyrtarëve të tjerë të rangut të lartë nga të dy vendet për të fokusuar përpjekjet e tyre në përfundimin e sulmeve të Izraelit në Gaza, ofrimin e ndihmës dhe mënyra të tjera për të mbështetur sigurinë dhe stabilitetin në rajon,” thuhej në një deklaratë e lëshuar nga zyra e shtypit e qeverisë së Katarit.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *