play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Turqia hiqet nga “lista gri” e pastrimit të parave

today28/06/2024

Background
share close

Turqia është hequr nga lista gri e Task Forcës së Veprimit Financiar (FATF) për pastrimin e parave.

Siç u njoftua pas Asamblesë së Përgjithshme të FATF-së, Turqia dhe Xhamajka u hoqën nga lista gri, gjë që nënkupton se ato janë objekt i një “procesi të zgjeruar monitorimi”.

The most realistic game 2024. If you own a mouse, play it for 1 minute.
Asambleja e Përgjithshme e FATF-së në Singapor u ndoq nga delegatë që përfaqësonin rreth 200 qeveri dhe organizata vëzhguese, duke përfshirë Kombet e Bashkuara, Bankën Botërore, Fondin Monetar Ndërkombëtar, INTERPOL dhe Njësinë e Inteligjencës Financiare Egmont.

Siç shkruan AP, kjo mund të nxisë investimet e huaja në Turqi, e cila po përpiqet të rimëkëmbet nga një rënie e thellë ekonomike.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *