play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Tuneli i Llogorasë/ Zv.kryeministrja Balluku inspekton ndërtimin e rrugëve ndihmëse

today08/04/2024

Background
share close

Puna po vijon me ritme të shpejta në tunelin e Llogorasë që do të shkurtojë ndjeshëm distancën drejt jugut të vendit.

Zv.kryeministrja sot ka inspektuar rrugët dytësore që lidhin tunelin me akset kombëtare, ndërsa u shpreh se dorëzimi do të ndodhë për hapjen e këtij sezoni veror.

Hapja e tunelit do të bëhet me faza fillimisht për makinat e pasagjerëve dhe autobusat, dhe jo për ato me tonazh të rëndë.

Tuneli i Llogorasë lidhet edhe me rrugën e re Orikum-Dukat duke mundësuar që infrastruktura drejt jugut të vendit të shkurtojë distancën në pritje të shifrave rekord nga turizmi gjatë këtij viti.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *