play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Tulipanët mrekullojnë vendasit në Indi

today09/04/2024

Background
share close

Rreshtat e gjatë të tulipanëve tërhoqën turistë të huaj dhe vendas në rajonin verior të Jammu dhe Kashmir të Indisë.

Pamja panoramike u vlerësua nga qytetarë të shumtë.

“Është si pranvera në Zvicër, është e njëjta gjë. Shumë pemë të gjelbra dhe lule, nuk shoh ndonjë ndryshim të madh midis Zvicrës dhe Kashmirit.”

“Ky vend është qiellor. Unë kisha parë vetëm video të kopshtit në YouTube, por mendoj se vizita këtu dhe përjetimi i tij në jetën reale patjetër do t’ju bëjë të ndiheni sikur është me të vërtetë parajsë. Unë dua të ndryshoj emrin e Kashmirit në parajsë. Kopshti i tulipanëve ishte i bukur dhe ishte një përvojë e mrekullueshme.”

Kopshti pritet të tërheqë shumë njerëz gjatë stinës së pranverës.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *