play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Tom Hardy shfaqet surprizë në turneun e arteve marciale dhe fiton medaljen e artë

today22/09/2022

Background
share close

CV-së së Tom Hardy-t do t’i shtohet një tjetër përvojë. Tani, ylli i suksesshëm do të shkruajë edhe të qenit kampion në arte marciale

Aktori 45-vjeçar fitoi medaljen e artë në arte marciale në Kampionatin e Hapur UMAC Brazilian Jiu-Jitsu 2022.

Të pranishmit dhe konkurrentët e tjerë mbetën të habitur kur Hardy u shfaq në turneun e mbajtur në Milton Keynes, Angli.

Tom Hardy shfaqet surprizë në turneun e arteve marciale dhe fiton

“Isha vërtet i emocionuar dhe i impresionuar, sepse ai më tha në një kampionat se ‘po vij në tjetrin’ dhe e mbajti fjalën,” tha arbitri Mohamad Itoumaine. “Është shumë e vështirë të bësh një person të famshëm të vijë në një garë lokale sepse oraret e tyre janë shumë të ngarkuara”.

Tom Hardy shfaqet surprizë në turneun e arteve marciale dhe fiton

Fotot e postuara në rrjetet sociale tregojnë një Hardy-n fitimtar duke mbajtur certifikatën e tij të bërë me emrin e vërtetë “Edward Hardy”. Ai ka tani një rrip blu.

Tom Hardy shfaqet surprizë në turneun e arteve marciale dhe fiton

“Duhet përkushtim dhe punë e vështirë për të arritur atë nivel. Ai është i aftë teknikisht, fizikisht dhe mendërisht. Ai është dikush që dëshiron të fitojë në mënyrën më të mirë të mundshme, gjë që e bën kundërshtarin e tij të nënshtrohet dhe të dorëzohet,” shtoi Itoumaine.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Shëndetësi

Ëndrrat dhe kohëzgjatja e gjumit paralajmërojnë nëse do vuani “plakjen e trurit”

Zakonet tuaja të gjumit mund të parashikojnë se sa gjasa ka që të vuani nga demencia. Sipas shkencëtarëve, edhe ëndrrat janë tregues të shëndetit të trurit. Ekspertët e gjumit nga Kina dhe Suedia thonë se koha kur njerëzit e moshuar shkojnë të flenë dhe sasia e kohës që ata flenë mund të tregojë se sa është rreziku i prekjes nga demencia. Demencia është një gjendje që i referohet një grupi çrregullimesh vdekjeprurëse që […]

today22/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%