play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Të gjitha detajet nga albumi i ri i Dua Lipës

today14/03/2024

Background
share close

Përmes një njoftimi tejet të veçantë për fansat e saj, artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, ka zbuluar detaje për albumin e saj të ri, “Radical Optimism“. Ky album premton të jetë një udhëtim emocionues për fansat e saj e jo vetëm.

“Radical Optimism” do të dalë në 3 maj. Albumi ka tashmë dy këngë të publikuar, “Houdini” dhe “Training Season”.

Albumi do të përmbajë gjithsej 11 këngë dhe është përshkruar nga ‘Rolling Stone’ si një projekt unik dhe krejtësisht në stilin e Dua Lipës. Inspiruar nga vetë-zbulimi i artistes, albumi sjell një energji të jashtëzakonshme dhe tekste të guximshme.

Dua Lipa ka punuar ngushtë me një ekip të talentuar, duke përfshirë emra të njohur si Caroline Ailin, Danny L. Harle, Tobias Jesso Jr., dhe Kevin Parker.

Lista e këngëve:

1. End Of An Era
2. Houdini
3. Training Season
4. These Walls
5. Whatcha Doing
6. French Exit
7. Illusion
8. Falling Forever
9. Anything For Love
10. Maria
11. Happy For You

 

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *