play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Spanjë, anulohen mbi 400 fluturime për shkak të grevës

today04/01/2024

Background
share close

Kompania ajrore Iberia ka anuluar mbi 400 fluturime në Spanjë, për shkak të një grevës. Greva, që do të mbahet nga dy sindikatat kryesore të vendit, UGT dhe CCOO, do të nisë të premten dhe do të përfundojë më 8 janar.

Greva çoi në anulimin e “më shumë se 400 fluturimeve “, tha Iberia në një deklaratë të lëshuar pas një takimi me sindikatat të mërkurën mbrëma që nuk arriti një marrëveshje.

Anulimet e fluturimeve, që përfshijnë Iberia, degën me kosto të ulët të Iberia Express dhe degën rajonale të Air Nostrum, do të prekin “më shumë se 45,000 pasagjerë”, tha linja ajrore.Sipas Iberia, e cila është pjesë e grupit IAG, si dhe British Airways, kjo grevë katërditore do të ketë ndikim edhe në pothuajse 90 kompani të cilave u ofron shërbime aeroporti.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *