play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Situatë e rëndë me gripin në SHBA, humbin jetën 16 mije persona

today19/02/2024

Background
share close

Të paktën 24 milion raste gripi janë shënuar në Shtetet e Bashkuara. Prej tyre rreth 260 mijë persona janë shtruar në spital ndërkohë që 16 mijë persona kanë humbur jetën vetëm gjatë këtij sezoni.

Të dhënat janë bërë publike nga Qendra Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC).

Ndërkohë vetëm gjatë javës së fundit kanë humbur jetën 8 të mitur, duke e çuar totalin në 82 vdekje pediatrike për këtë sezon.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *