play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Shtëpia e Bardhë mirëpret zgjatjen e armëpushimit Izrael-Hamas

today27/11/2023

Background
share close

Shtëpia e Bardhë ka mirëpritur zgjatjen e armëpushimit mes Izraelit dhe Hamasit dhe shpreson se amerikanët do të jenë në mesin e atyre që do të lirohen nga Hamasi më pas.

Zëdhënësi John Kirby theksoi se tetë ose nëntë nga pengjet janë amerikanë, shkruan CNN.

Shtëpia e Bardhë deklaroi se kishte rrezik që Hamasi të përfitonte nga armëpushimi.Kirby shtoi se Presidenti Biden ishte “i tmerruar” nga të shtënat ndaj tre palestinezo-amerikanëve në Vermont.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *