play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Shqipëria me fshat olimpik, për sportistët vendas e të huaj

today17/01/2022

Background
share close

Shqipëria shumë shpejt do të ketë një fshat olimpik ku çdo sportist vendas apo i huaj të kryej fazën përgatitore për kompeticione të mëdha.

Është ky premtimi i bërë nga presidenti i Komitetit Olimpik, Fidel Ylli, në takimin e zhvilluar këtë të hënë me gazetarët dhe dy peshëngritësit Briken Calja dhe Erkand Qerimaj.

Dy peshëngritësit treguan se pas suksesit në Lojërat Olimpike, pritshmëritë për medalje në të ardhmen janë dhe më të mëdha.

Aktiviteti i radhës në peshëngritje do të jetë Europiani i Peshëngritjes në fillim të muajit prill.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *