play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Shpërthejnë memet në rrjet me Trump-in pas hekurave

today24/03/2023

Background
share close

Arrestimi i mundshëm i Donald Trump për çështjen e blerjes së heshtjes së pornostares Stormy Daniels ka nxitur imagjinatën e dhjetëra blogerëve, të cilët përmes Inteligjencës Artificiale kanë prodhuar disa foto, ku shfaqet ish-presidenti, ndërsa prangoset apo pas hekurave duke u stërvitur.

E gjithë puna i përket Eliot Higgins, themelues i platformës së gazetarisë investigative Bellingcat, i cili donte të vizualizonte momentet e ndryshme të arrestimit të Trump duke u mbështetur në versionin 5 të Midjourney, një gjenerues i artit të imazheve me vlerë 30 dollarë në muaj.

Fotot kanë gabime të mëdha në editim që janë të dukshme, por ato u shpërndanë me shpejtësi në rrjetet sociale për t’u bërë virale.

Në imazhet e publikuara në internet manjati shihet duke u përpjekur të ikë nga policia ose pas hekurave të një qelie me veshjen e zakonshme portokalli ose në bankën e të akuzuarve ndërsa qan.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

LifeStyle

Ora pranverore, të dielën akrepat lëvizin 60 minuta para

Në natën mes të shtunës dhe të dielës (25-26 mars) fillon llogaritja verore e kohës, ora do të shkojë 60 minuta përpara. Momenti zyrtar i ndërrimit të orës është pikërisht në orë 02:00, atëherë kur akrepat kalojnë 60 minuta para duke shënuar 03:00. Dy herë në vit orët tona ndryshojnë për një orë dhe njerëzit fitojnë ose humbin një orë gjumë. Pra do të flini pak më pak, por nga […]

today24/03/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%