play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Shpallën Rusinë shtet sponsor të terrorizmit, Parlamenti Evropian goditet nga sulmet kibernetike

today23/11/2022

Background
share close

Th

Parlamenti Evropian u godit ditën e sotme nga një sulm kibernetik pasi e shpalli zyrtarisht Rusinë një shtet sponsor të terrorizmit, tha një zëdhënës i institucionit.

“Disponueshmëria e faqes së internetit @Europarl_EN ndikohet aktualisht nga jashtë për shkak të niveleve të larta të trafikut të rrjetit të jashtëm. Ky trafik lidhet me një ngjarje të sulmit DDOS (Distributed Denial of Service),” tha zëdhënësi i parlamentit Jaime Duch në një postim në Twitter.

Politikanët e BE-së kishin votuar më herët për ta shpallur Rusinë një shtet që ka sponsorizuar terrorizmin pasi argumentuan se sulmet ushtarake të Moskës ndaj objektivave civile në Ukrainë si infrastruktura energjetike, spitalet, shkollat ​​dhe strehimoret shkelnin ligjin ndërkombëtar.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%