play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Shokohen fansat e Eminem, “Google” e shpall të vdekur!

today12/12/2023

Background
share close

Raportimi i Google për vdekjen e Eminem shkaktoi një kaos në rrjetet sociale gjatë fundjavës.

Fansat janë shokuar në momentin që kanë kërkuar emrin e Eminem në Google, emri i vërtetë i të cilit është Marshall Mathers III, dhe ka rezultuar se ka ndërruar jetë më 10 dhjetor 2023.

Përdoruesit e rrjeteve sociale nisën të publikonin fotografi të reperit, bashkangjitur të cilit shkruanin “Prehu në parë Eminenm”. Rezultatet e “Google” listonin se 51-vjeçari kishte ndërruar jetë në Madison, Wisconsin.

Mesa duket dikush kishte vendosur që të editonte faqet e reperit të njohur në Wikipedia, duke shkruar se ai kishte ndërruar jetë. Fatmirësisht tashmë informacioni në faqe është ndryshuar në versionin origjinal.

Fansat janë gëzuar kur kanë marrë vesh se e gjitha kjo ishte një shaka e hidhur por pavarësisht zbulimit të vërtetës, ata ende ishin konfuz.

Madje njëri për fansave të artistit shkroi se ai thuajse pësoi një atak në zemër kur pa faqen e edituar të Eminem.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *