play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Shitet për 3 milionë euro vila e Berlusconit në ishullin Lampedusa

today20/02/2024

Background
share close

Vila, të cilën Silvio Berlusconi e kishte blerë në ishullin Lampedusa në vitin 2011, iu shit për tre milionë euro.

Ishte ekonomistit italian Gianni Profita ai që bleu vilën e ish-kryeministrit të ndjerë italian.

Ky është dyfishi i çmimit që kishte paguar “Kavalieri” 13 vite më parë dhe vendimin për shitjen e vilës e morën pesë fëmijët e tij pas vdekjes së ish-kryeministrit qershorin e kaluar.

Kjo vilë e veçantë quhet Due Palme (Dy Palma) dhe është më e kufizuar në sipërfaqe, krahasuar me rezidencat e tjera luksoze të “Z. Tibi” dhe ka një sipërfaqe prej 250 metrash katrorë dhe një kopsht të madh.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *