play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Selaniku ngrihet në këmbë pas vdekjes së këngëtarit legjendar grek! Këndojnë gjithë natën këngët e tij

today25/12/2023

Background
share close

Këngëtari i njohur grek Vassilis Karras vdiq ditën e djeshme pas një beteje të gjatë me kancerin.

Ditët e fundit ai ishte diagnostikuar me koronavirus dhe ishte shtruar në spital. Këngëtari 70-vjeçar la një trashëgimi të madhe me këngët e tij popullore. Fotot, videot nga koncertet dhe intervistat e këngëtarit të madhe kanë vërshuar në internet.

Krahas postimeve të njerëzve në rrjetet sociale dhe “lamtumirës” së kolegëve të tij, në prag të Krishtlindjeve, Selaniku ka nderuar Vassilis Karras, duke dalë në rrugë.

Një video po qarkullon në internet ku shihet një turmë njerëzish në rrugën kryesore të qytetit, duke nderuar Vassilis Karras, duke kënduar me zë “nga veriu në jug”. Varrimi i tij do të bëhet në vendlindjen e tij, Kokkinohori Kavala, gjë që ishte dëshira e tij e fundit.

Të martën, më 26 dhjetor, në orën 9 të mëngjesit, trupi i tij do të transferohet në Tempullin e Shenjtë të Zotit të Urtësisë dhe do të vendoset në pelegrinazh publik deri në një pasdite.

Varrimi do të mbahet të mërkurën në orën 12:00 në vendlindjen e tij, Kokkinochori, ku edhe do të varroset.

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *