play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Rikthimi pas 3 muajsh dhe fjalimi emocionues i Celine Dion

today05/02/2024

Background
share close

Ikona e pop-it, Celine Dion, bëri një paraqitje të rrallë publike në ceremoninë e 66-të të Grammy-t, duke u shfaqur për të dhënë çmimin përfundimtar të natës. Dion zbukuroi skenën në Crypto.com Arena në Los Angeles për të prezantuar albumin e vitit – një çmim që ajo e fitoi për herë të parë 27 vjet më parë.

Pesë herë fituesi i Grammy, Celine Dion u diagnostikua me çrregullimin e rrallë dhe të pashërueshëm neurologjik, sindromi i personit të ngurtë (SPS) në 2022. Ajo u prit në skenë nga një ovacion me publikun që ishte ngritur në këmbë.

Faleminderit të gjithëve. Ju dua. Jeni të mrekullueshëm. Kur ju them se jam shumë e lumtur që jam këtu, e them nga thellësia e zemrës. Ata që janë të bekuar që janë pjese e Grammy nuk duhet ta marrin kurrë si të mirëqenë dashurinë dhe gëzimin që muzika sjell në jetën tonë dhe në mbarë botën. Dhe tani me shumë kënaqësi do të prezantoj Grammy-n që më dhanë Diana Ross dhe Sting 27 vjet më parë, këtë për albumin më të mirë të vitit”, tha Celine Dion.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *