play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Rikthehet finalja e ‘Euro 2020’, Italia pret Anglinë në Ligën e Kombeve

today23/09/2022

Background
share close

Euro 2020, sot finalja Itali-Angli: rezultatet e t - Syri Kosova | Lajmi i  fundit

Kur duhen dy muaj nga Botërori i Katarit, Liga e Kombeve ka rezervuar një përballje spektakolare në “San Siro”.

Italia dhe Anglia do të përballen mbrëmjen e sotme, duke rikthyer finalen e Evropianit të dy viteve më parë. Gjërat tani kanë ndryshuar, ndërsa si axurrët ashtu dhe 3 luanët janë shumë larg formës së asaj kohe.

Grupi kryesohet nga Hungaria ndërkohë në vendin e dytë janë panxerat, të cilët këtë të premte vihen përballë njëri-tjetrit. Një fitore e gjermanëve apo axurrëve do të ndryshonte krejtësisht tabelën e renditjes.

Hungarezët i kanë marrë dy barazime radhazi, fillimisht në grupet e Euro 2020 dhe më pas në sfidën e parë në Nations League, ku Hungaria në “Puskas Arena” ja doli përsëri t’i ndalte gjermanët në barazimin 1-1. Një tjetër përballje interesante pritet të jetë ajo mes Finlandës dhe Rumanisë, teksa Bosnja pret Malin e Zi.

Skuadra e Edin Dzekos nuk ka pësuar asnjë humbje deri më tani ku kanë mundur të grumbullojnë 8 pikë.

Edhe Maqedonia e Veriut zbret në fushë në ndeshjen ndaj Gjeorgjisë e cila do të zhvillohet në Tbilisi. Vendasit nuk kanë asnjë humbje, ndërkohë që një tjetër triumf do t’i shkëpuste ata në krye.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Bota

Zbulohet virusi i ngjashëm me Covid, rezistent ndaj vaksinave

Një koronavirus i ri është zbuluar tek lakuriqët e natës që mund të shkaktojë probleme në popullatën njerëzore, sipas studiuesve. Virusi mund të infektojë qelizat njerëzore dhe mund të anashkalojë mbrojtjen imune nga vaksinat e COVID-19, shkruan Time. Shkencëtarët e udhëhequr nga Michael Letko, asistent profesor në Shkollën e Shëndetit Publik Paul Allen në Universitetin e Uashingtonit, gjetën një grup koronavirusesh të ngjashëm me SARS-CoV-2 që u zbuluan për herë […]

today23/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%