play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Rama: Internet falas në atraksionet turistike dhe pedonalen e Shkodrës

today18/09/2023

Background
share close

Rajoni i Shkodrës me nivelin më të lartë të papunësisë - Shqiptarja.com

Kryeministri i vendit, Edi Rama shkroi sot se në zonat që janë atraksione turistike në Shkodër do të ketë internet falas. Në një postim në rrjetet sociale, shefi i ekzekutivit nënvizoi se interneti falas do të jetë në dispozicion edhe në pedonalet e qytetit, një vend simbol për kryeqendrën e veriut.

Menjëherë pas fitores në zgjedhjet e 14 majit, Beci ka nisur një sërë investimesh infrastrukturore në qytetin verior të vendit. Paralelisht me investimet, Policia Bashkiake së bashku me punonjës të bashkisë kanë vijuar punën për lirimin e hapësirave të zëna nga kundravajtësit ligjorë.

Në zgjedhjet e 14 majit, Partia Socialiste arriti të thyejë mitin e humbjes me Benet Becin, i cili fitoi përballë rivalit nga koalicioni “Bashkë Fitojmë” Bardh Spahia.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%