play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Qyteti zviceran heq pemën e Krishtlindjes pas kritikave se është “shumë e shëmtuar”

today30/11/2023

Background
share close

Një pemë Krishtlindjesh në një qytet zviceran është hequr sepse ishte “shumë e shëmtuar”. Pema është ngritur para stacionit hekurudhor në Chau de Fon, por pas reagimit të njerëzve ajo është hequr dhe ricikluar, shkruajnë mediat lokale.

Një përdoruese e rrjeteve sociale ka komentuar se pema mund të simbolizojë stuhinë që goditi vendin, ku ishte vendosur pema e Krishtlindjes më 24 korrik.

Megjithatë, siç sqaruan autoritetet, pas stuhisë që goditi vendin më 24 korrik, u vendos që të mos pritet asnjë bredh nga pyjet e prekura.

Pylltari ynë donte të tregonte se pemët pësuan shumë dëme në korrik dhe se ky dëm do të jetë i dukshëm në pyje për disa vite. Çdo pemë është e çmuar, prandaj qyteti ka prioritet ruajtjen e pemëve të prera në publik ”, theksuan autoritetet.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%