play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Putini kërkon “t’i mbyllë gojën” rusëve, merr masën drastike: Kush kritikon luftën në Ukrainë…

today22/01/2024

Background
share close

Kremlini ka filluar të shqyrtojë një projekt-ligj që do të mundësojë sekuestrimin e pronave të personave të dënuar për shpifje ndaj forcave të armatosura.

Kritika e asaj që Moska e quan “operacioni i saj special ushtarak” në Ukrainë, është konsideruar krim që në nisjen e sulmeve, por që Moska ka vendosur që një gjë të tillë ta çojë edhe një hap më tej.

Projektligji i ri do të lejojë shtetin të konfiskonte pronat e rusëve që janë larguar nga vendi dhe kanë reaguar në mënyrë kritike ndaj luftës, por që vazhdojnë të marrin para dhënia me qira e shtëpive ose apartamenteve të tyre në Rusi.

“Kushdo që përpiqet të shkatërrojë Rusinë, e tradhton atë, duhet të ndëshkohet në përputhje me rrethanat dhe të paguajë dëmin që i ka shkaktuar vendit, me pronën e tij”, tha kryetari i dhomës së ulët të parlamentit të Dumës së Shtetit, Vyacheslav Volodin.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *