play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Publikohet traileri i filmit “Mufasa: The Lion King”

today30/04/2024

Background
share close

Kompania “Disney” ka publikuar trailerin e parë për filmin e ardhshëm të animuar “Mufasa: The Lion King”. Pjesë e kastit janë aktorë të vjetër, por i janë bashkuar edhe emra të rinj.

Pjesë e kastit është edhe vajza e këngëstares Beyonce, Blue Ivy Carter, e cila i jep zë Kiarës, vajzës së  Mbretit Simba dhe Mbretëreshës Nala, të luajtur edhe një herë nga Donald Glover dhe Beyonce. Aktori britanik Aaron Pierre, do të dëgjohet në rolin e personazhit kryesor, Mufasa.

Mufasa: The Lion King” është një projekt i realizuar nga regjisori fitues i çmimeve Oscar, Barry Jenkins, filmat e mëparshëm të të cilit përfshijnë “Moonlight” dhe “The Underground Railroad”.

“Mufasa: The Lion King” pritet të dalë në kinematë amerikane në fund të dhjetorit.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *