play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Shëndetësi

Për ju që konsumoni shumë proteina, jeni duke dëmtuar arteriet tuaja!

today29/02/2024

Background
share close

Një dietë me shumë proteina mund të mos jetë zgjidhja ideale për shëndetin e zemrës

Proteinat e tepërta mund të rrisin rrezikun e aterosklerozës, humbjes së elasticitetit të mureve të arterieve. Në këtë përfundim, ka dalë një studim i botuar në Nature Metabolism, i cili ilustron edhe nivelin molekular.

Nëpërmjet një sërë eksperimentesh mbi kulturat qelizore, minjtë dhe grupet e vogla të vullnetarëve njerëzorë, shkencëtarët nga Universiteti i Pittsburgh kanë treguar se konsumimi i më shumë se 22% të kalorive të futura në proteina mund të hiperaktivizojë disa qeliza imune që luajnë një rol në formimin e pllakat dalluese të aterosklerozës, të përbëra kryesisht nga inde yndyrore dhe fije. Një aminoacid që drejton këtë proces patologjik që shkakton ngurtësimin e arterieve është leucina, e cila gjendet kryesisht në ushqimet proteinike me origjinë shtazore si mishi, vezët dhe qumështi.

Leucina do të ishte kryesisht përgjegjëse për aktivizimin e makrofagëve, qelizat imune përgjegjëse për asgjësimin e mbetjeve qelizore. Efekti negativ i aminoacidit në aktivitetin e makrofagëve pastrues do të çonte në një akumulim të këtyre mbetjeve qelizore brenda mureve të enëve të gjakut dhe përkeqësimi progresiv i pllakave aterosklerotike.

Sipas autorëve të studimit, shumë pika mbeten për t’u sqaruar. Për shembull, nëse ekziston dhe cila është sasia optimale e proteinave për t’u konsumuar për të marrë përfitime pa rreziqe dhe nëse ka një efekt negativ në arteriet ndërmjet 15% të kalorive të konsumuara dhe proteinave prej 22% e identifikuar në hulumtim si një kufi që do të ishte mirë të mos kalonte.

Ndërkaq, një dietë që përfshin pjesë të mëdha të ushqimeve të shëndetshme me bazë bimore mund të zvogëlojë shanset për t’u prekur nga kanceri i zorrëve deri në një të pestën. Kjo është ajo që sugjeroi një studim që hulumtoi lidhjen midis konsumimit të frutave, perimeve, frutave të thata dhe bishtajoreve në sasi të ndryshme dhe rrezikut të prekjes nga kanceri kolorektal. Ndjekja e një diete të shëndetshme kryesisht të bazuar në bimë lidhet me zvogëlimin prej 22% të mundësive për shfaqjen e këtyre neoplazmave një rol mbrojtës, që gjendet vetëm tek meshkujt.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *