play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Parashikimet e Eurovizionit: Kryeson Zvicra, në cilin vend renditet Shqipëria deri më tani?

today04/04/2024

Background
share close

Kroacia mund të ketë qenë favoritja absolute e internetit për Eurovizionin e këtij viti, duke mbajtur vendin e parë në parashikime për më shumë se një muaj, por tani ka një ndryshim në renditje. Që nga publikimi i këngës zvicerane ‘The Code’ nga 23-vjeçari Nemo, tani ajo është ngjitur në krye të top-listës dhe nga shumë njerëz konsiderohet se ka shanset më të mira për të fituar.

Në të njëjtën kohë, Shqipëria aktualisht ndodhet në vendin e 32-të me rënie nga vendi i 30-të ku ishte para tre ditësh. Ndonëse jo në top dhjetëshen, Besa Kokëdhima do të japë më të mirën në skenën e Malmö-s, ku këtë vit mbahet kompeticioni muzikor.


Në vendin e tretë të basteve gjejmë Italinë, e ndjekur nga Holanda, Ukraina, Belgjika dhe Franca.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *