play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Panik në qendrën tregtare në Lushnje, shtohen forcat e sigurisë! Edhe apartamentet e godinës të përfshira nga flakët

today25/12/2023

Background
share close

Qendra tregtare “Metropol” në Lushnje është përfshirë nga flakët.

Zjarri ka rënë në katin e tretë të godinës, ndërsa brenda qendrës ka ende njerëz të bllokuar.

Ngjarja ndodhi rreth orës 14:40. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë dhe Forca e Posaçme “Shqiponja” kanë shkuar në vendngjarje dhe po marin masa për evakuimin e qytetarëve dhe banorëve në qëndrën tregëtare.

Janë dërguar edhe forcat e sigurisë kombëtare në mbeshtetje të Policisë Vendore për evakuimin e qytetarëve.

Shërbimet zjarrëfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Eshtë ngritur një grup i posaçëm hetimor dhe në drejtimin e Prokurorisë, po punohet për zbardhjen e rrethanave të rënies së zjarrit.

Është bërë i mundur evakuimi i disa personave në një krah i godinës. Në këtë qendër tregtare ka edhe apartamente ku jetojnë njerëzit.

Nuk ka një shifër të saktë se sa persona janë, por shumica në dyqane kanë dalë jashtë, më të rrezikua janë banorët e pallatit.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *