play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Interesante

Pamje magjike, Aurora Borealis “skuq” qiellin nga Kroacia deri në Ukrainë (Fotot)

today06/11/2023

Background
share close

Qielli i natës ka marrë ngjyrë të kuqëremtë mbrëmjen e sotme, teksa fenomeni i Aurora Borealis si rrallë herë ka qenë i dukshëm deri në Kroaci.

Në rrjetet sociale janë shfaqur foto të shumta të këtij fenomeni të pazakontë, i cili mund të shihet në pjesë të Sllavonisë, Zagorjes, Zagrebit dhe deri në Ukrainë.

Sipas pohimeve të disa dëshmitarëve okularë, pamja e qiellit me ngjyrë të kuqe ka zgjatur rreth 15 minuta.

Qytetarë të shumtë kanë postuar fotografitë në rrjetet sociale duke u shprehur të mahnitur nga ky fenomen i pazakontë i njohur si “Dritat e Veriut”.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *