play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Notarja amerikane humb ndjenjat në pishinë

today23/06/2022

Background
share close

Frikë e madhe në Kampionatin Botëror të notit në Budapest të Hungarisë.

Notares nga Shtetet e Bashkuara, Anita Alvarez, i ka rënë të fikët në pishinë teksa po kryente stërvitjet për të garuar

Trajnerja e saj, Andrea Fuentes, u hodh drejt e në ujë për ta nxjerrë jashtë.

“Më duhej të hidhja veten në ujë sepse shpëtimtarët nuk e bënë këtë. U frikësova sepse pashë që nuk merrte frymë, por tashmë është shumë mirë, me fuqi të plotë”, kishte thënë ajo për ABC.es.

Megjithatë, më pas ajo mori trajtim të menjëhershëm nga shërbimet mjekësore.

Pak minuta pas momentit të frikshëm, ekipi amerikan i notit ka raportuar se Anita ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Alvarez konkurroi në finalen e lirë të notit artistik, ku medalja e artë shkoi për Jukiko Inui të Japonisë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Show Biz

Ed Sheeran fiton gjyqin për “Shape of You”! Gjykata i jep 1 milion dollarë dëmshpërblim

Ed Sheeran ka shënuar fitoren e dytë në gjyqin e tij të fundit për të drejtat e autorit, ndërsa Gjykata i akordoi këngëtarit mbi 1.1 milionë dollarë dëmshpërblim. Duke shpjeguar vendimin e tij për t’i dhënë Sheeran-it kosto të tillë të konsiderueshme, gjyqtari Antony Zacaroli shkroi në gjykimin e tij: “Pika e fillimit është të identifikohen fituesit dhe humbësit në aksion sepse rregulli i përgjithshëm është që pala e pasuksesshme […]

today23/06/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%