play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Nis sot shpërndarja e bonusit për 700 mijë pensionistë

today04/12/2023

Background
share close

Nga sot nis shpërndarja e bonusit për 700 mijë pensionistë.

3.5 miliardë lekë është fondi total që Këshilli i Ministrave ka ndarë për pensionistet dhe kategoritë e tjera që përfitojnë trajtime financiare.

Masa prej 5 mije lekësh do të shpërndahet së bashku me pensionet mujore përgjatë muajit dhjetor nga Instituti i Sigurimeve Shoqërore.

Shpërblimi mund të tërhiqet nga përfituesit edhe pas festave të fundvitit.

Prej 1 Tetorit pensionistët e të gjitha kategorive kanë përfituar indeksimin në masën 8.6% të pensionit që marrin.

Te gjithë pensionistet do të mund ta tërheqin bonusin si dhe pensionin e tyre në të gjitha sportelet e postës shqiptare, ndërsa për ata që e marrin në bankë kalimi do te bëhet automatikisht.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *