play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Ndahet nga jeta Meat Loaf, ikona e Rock

today21/01/2022

Background
share close

Këngëtari dhe aktori Meat Loaf është ndarë nga jeta në moshën 74 vjeçare. Në profilin e tij në Facebook shkruhet se në momentet e fundit të jetës pranë tij ndodhej bashkëshortja, shkruan BBC

Gjatë karrierës së tij ai ka përjetuar gjashtë dekada duke shitur më shumë se 100 milion albume në të gjithë botën, por dhe aktrimin në më shumë se 65 filma.

I lindur në Dallas në 27 shtator 1947, Marvin Li Edej, pavarësisht disa vështirësive – përfshirë falimentimin, ai arriti një sukses të madh me karrierën si muzikant dhe këngëtar. Sidomos me albumin “Bet Out of Hell”. Meat Loaf fitoi një çmim Gremi për performancën më të mirë vokale për këngën: “I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That)”.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *