play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

NASA i jep lamtumirën Pelesë me një foto të një galaktike në ngjyrat e Brazilit

today30/12/2022

Background
share close

Galaktika

NASA gjeti një mënyrë të veçantë për të nderuar kujtimin e legjendarit Pele, i cili u nda nga jeta mbrëmjen e së enjtes në moshën 82-vjeçare. Në mënyrë të veçantë, Agjencia Hapësinore postoi një foto të një galaktike spirale në yjësinë Sculptor, e cila mban ngjyrat e Brazilit (të verdhë dhe blu).

“Ne nderojmë ndarjen nga jeta të legjendarit Pele, i njohur për shumë si mbreti i ‘lojës së bukur’. Ky imazh tregon një galaktikë spirale në yjësinë Skulptor, e paraqitur me ngjyrat e Brazilit”, thuhet në postim.

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

LifeStyle

Pse të pasurit bëhen më të pasur, edhe gjatë krizave globale?

Vdekja dhe shkatërrimi nuk janë kartat e vetme për të cilat do të mbahet mend COVID-19. Pandemia gjithashtu ka zgjeruar në mënyrë drastike pabarazitë në të gjithë globin gjatë tre viteve të fundit. Sipas Indeksit të Miliarderëve të Bloomberg, 131 miliarderë më shumë se dyfishuan vlerën e tyre neto gjatë pandemisë. Personi më i pasur në botë, shefi i Louis Vuitton, Bernard Arnault, kishte një pasuri prej 159 miliardë dollarësh […]

today30/12/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%