play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Mrekulli në Filipine, vajza gjendet 60 orë pas rrëshqitjeve të dheut që prekën vendin

today09/02/2024

Background
share close

Ekipet e shpëtimit në Filipine shpëtuan një vajzë të vogël pas 60 orës pasi rrëshqitjet e dheut prekën vendin, duke vrarë 11 persona ndërsa 100 të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Vajza e vogël, mosha e së cilës ende nuk dihet u gjet nga anëtarët e ekipeve të shpëtimit duke gërmuar me duar  dhe lopata me shpresën për të gjetur të mbijetuar.

Rrëshqitja e dheut, e shkaktuar nga shirat e dendur, ndodhi të martën mbrëma, duke shkatërruar shtëpi dhe duke “groposur” tre autobusë dhe një automjet tjetër që kishin shkuar për të marrë punëtorët në një minierë ari.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%