play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Modelja Emina Çunmulaj emërohet ‘Konsulle Nderi e Shqipërisë në Florida’

today13/02/2024

Background
share close

Modelja shqiptare, Emina Çunmulaj është shpallur nga shteti shqiptar ‘Konsulle Nderi e Shqipërisë në Florida’.

Kredencialet si ‘Konsulle e Nderit’ i janë dhënë nga ambasadori shqiptar në SHBA, Ervin Bushati. Fillimisht, lajmi u bë i ditur nga ‘Këshilli Koordinues i Diasporës’, përmes një postimi në Facebook.

“Me një mesazh sa modest aq edhe domethënës shqiptarja e mrekullueshme ka pranuar rolin e ri, në të cilin është prezantuar nga ambasadori i Shqipërisë në SHBA Ervin Bushati, ndërsa i ka dorëzuar edhe kredencialet”, thuhet në njoftim.

Në mediat sociale, Cunmulaj shkruan se e pranon një rol të tillë “me nder dhe përulësi”.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *