play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Shëndetësi

Me 30 nëntor në Parlament/ Braçe: Pse paketat higjienike për vajzat dhe gratë duhet të jenë pa TVSH

today23/11/2023

Background
share close

Erion Braçe ka sqaruar edhe njëherë përmes një videoje me terma ekonomikë, pse paketat higjienike për vajzat dhe gratë, që përdoren gjatë ciklit menstrual, duhet të jepen pa TVSH.

“Sa kohë CIKLI MENSTRUAL I GRAVE E VAJZAVE është një çështje shëndeti, sa kohë që në shëndetin në çdo aspekt e kemi pa TVSH, edhe materialet për këtë duhet të jenë pa barriera fiskale për gratë e vajzat!”, shkruan Braçe.

Video dhe postimi i plotë:

“ESHTE NJE CESHTJE SHENDETI!
DJE, ZYRTARISHT NE KUVEND, PROPOZIMI:

PA TVSH PAKETAT HIGJENIKE PER GRATE E VAJZAT GJATE CIKLIT MENSTRUAL!

Dje ne komisionin e EKONOMISE se #KUVENDIT, zyrtarizova propozimin per HEQJEN E TVSH per produktet qe plotesojne PAKETEN HIGJENIKE per GRATE E VAJZAT!

E thjeshte:
Sa kohe CIKLI MENSTRUAL I GRAVE E VAJZAVE eshte nje ceshtje shendeti, sa kohe qe ne SHENDETIN NE CDO ASPEKT E KEMI PA TVSH, EDHE MATERIALET PER KETE DUHET TE JENE PA BARRIERA FISKALE PER GRATE E VAJZAT!

Ne #30NENTOR diskutimi final!”, shkruan Braçe.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *