play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Marrëveshje mes Shqipërisë dhe Kroacisë për sigurimevet shoqërore.

today22/09/2022

Background
share close

Në pritje të Forumit të Biznesit Shqipëri – Kroaci, 18 korrik 2019

Shqipëria dhe Kroacia përfunduan raundin e parë të negociatave për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore.

Lajmin e ka dhënë vetë kryeministri Edi Rama, i cili shprehet se rreth 3 mijë shqiptarë që punojnë në këtë vend do të përfitojnë nga njohja e viteve të punës.

Rama shton se pas përfundimit të procesit teknik do të ndiqen të gjitha procedurat për ratifikimin e kësaj marrëveshjeje.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Interesante

Miratohet paketa anti-krizë: Kush përfiton prej ndihmës ekonomike nga 1 tetori

Gjatë një komunikimi të sotëm, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu prezantoi paketën e mbështetjes ekonomike që do të ndihmojë vendin dhe qytetarët të përballojnë krizën ekonomike. Manastirliu deklaroi se janë mbi 64 mijë familje që do të përfitojnë nga kjo paketë. Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së qeverisë, Manastirliu dha detaje për vendimet që u morën. Nisur nga paketa që hyn në fuqi më 1 tetor, gratë kryefamiljare […]

today22/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%