play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Kushte hidrometeorologjike të përkeqësuara, autoritetet detare apelojnë për kujdes

today13/12/2023

Background
share close

Në bazë të parashikimit për situatën hidrometeorologjike të përkeqësuar përgjatë bregdetit shqiptar gjatë së mërkurës dhe pjesës së parë të ditës së enjte Drejtoria e Përgjithshme Detare ka tërhequr vëmendjen për më shumë kujdes veçanërisht anijet e tonazhit të ulët.

Era fryn në drejtimin jug-juglindje me një shpejtësi prej 25 metra për sekondë, duke shkaktuar një det në forcën 7-8 bft dhe lartësi dallge nga 1.50 deri 2.50 metra.

Autoriteti detar ka njoftuar të gjithë drejtuesit e mjeteve të vogla lundruese dhe anijet e peshkimit që veprojnë përgjatë bregdetit  shqiptar të kenë parasysh përkeqësimin e motit dhe të marrin masa për sigurimin e anijeve me qëllim parandalimin e situatave dhe incidenteve detare.

Përmirësimi i situatës hidrometeorologjike të përkeqësuar për mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit parashikohet të jetë pas orës 12:00 të së enjtes, 14 dhjetor.

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *