play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Europa

Krishtlindjet mbërrijnë në Londër, do të mahniteni me pemën në stacionin qendror hekurudhor

today07/11/2023

Background
share close

Edhe pse duhen thuajse dy muaj për të mbyllur vitin, Krishtlindjet kanë mbërritur në Londër me dekorimet e shumta në lagje dhe hapësira publike.

Pema e Krishtlindjes në St.Pancras është mbresëlënëse. Ky është stacioni më i madh hekurudhor në Londër dhe çdo vit pema ka një pamje ndryshe. Këtë vit, për pemën ekipi ka bashkëpunuar me Hatchard Books, librarinë më të vjetër të Britanisë.

Është një pemë Krishtlindjesh e përbërë nga 3800 libra! Pema ka po ashtu 270 rafte dhe kushdo që do mund të ulet aty dhe të dëgjojë librat me audio. Përreth ka divanë të rehatshëm dhe një shkallë e rrethuar me libra të çon në majë të strukturës së krijuar.

Magji festash duket e gjitha, dhe kaq interesante për të gjithë ata që do jenë duke pritur në stacion

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *