play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Krenar Alimehmeti zgjidhet kreu i Shoqatës së Futbollit në Tiranë

today24/01/2022

Background
share close

Krenar Alimehmeti është zgjedhur kreu i Shoqatës së Futbollit në Tiranë. Mësohet se Alimehmeti mori 44 vota pro, 2 kundër dhe 1 abstenim.

E fundit: Përfundon numërimi, Alimehmeti zgjidhet në krye të Shoqatës së Tiranës | Albanian Post

Ndërsa kandidati tjetër, Eduard Prodani që në fillim ka kontestuar praninë e 67 delegatëve me të drejtë vote, kundrejt 41 që ishin planifikuar në fillim.

Ai dhe një pjesë e mbështetësve të tij janë larguar nga salla duke mos njohur këtë proces, por pavarësisht kësaj votimet vazhduan dhe Krenar Alimehmeti u zgjedh kryetari i ri i Shoqatës Rajonale të Tiranës. Përfaqësuesit e shoqatave të Tiranës deklaruan sot se FSHF ka prodhuar lista fiktive votuesish në momentin e fundit, duke falsifikuar listat e votuesve, një akt i dënueshëm penalisht.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *