play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Kremlini: Sanksionet ndaj Rusisë, të turpshme dhe të paligjshme

today10/04/2024

Background
share close

Rusia i konsideron sanksionet e vendosura nga komuniteti ndërkombëtar si “të paligjshme, të padrejta, shkatërruese dhe të turpshme”.

Kjo ishte deklarata e zëdhënësit të Kremlinit, Dmitry Peskov. Ai dha këtë deklaratë këtë pasi Gjykata Evropiane e Drejtësisë kishte tërhequr sanksionet kundër sipërmarrësve rusë Petr Aven dhe Mikhail Fridman.

“Në çdo rast, ne i konsiderojmë të gjitha këto sanksione të paligjshme, të padrejta, shkatërruese dhe, në fakt, ndoshta edhe disi të turpshme për organet që i miratuan ato”, tha Peskov, duke iu përgjigjur pyetjes nëse Kremlini sheh një shenjë pozitive nga vendimi apo është i motivuar politikisht.

Kujtojmë se pas luftës në Ukrainë BE dhe mbarë ndërkombëtarët nisën një fushatë sanksionesh ndaj Rusisë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *