play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Kremlini: Rusia përshëndet çdo iniciativë paqeje për Ukrainën

today16/05/2024

Background
share close

Rusia përshëndet çdo nismë paqeje për Ukrainën, kjo temë do të diskutohet gjatë bisedimeve në Kinë, tha sekretari i shtypit presidencial rus Dmitry Peskov.

“Ukraina do të diskutohet me siguri. Në përgjithësi, ne përshëndesim çdo iniciativë paqeje dhe, natyrisht, Moskës i pëlqen vizioni i palës kineze për perspektivat e mundshme, bazat e mundshme për përpjekjet për të zgjidhur situatën,” tha ai në një intervistë me Ren- TV.

Ai theksoi se një diskutim i nxehtë është përpara. “Ne e dimë situatën në palën ukrainase, e cila përjashton çdo bisedë për vete edhe nga pikëpamja ligjore. Pra, procesi do të jetë i gjatë, por ne na pëlqen qëndrimi konstruktiv i palës kineze,” shtoi ai.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *