play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Interesante

Kjo është kënga më e mirë për vitin 2023, sipas Variety

today29/12/2023

Background
share close

“Fast Car” e Tracy Chapman mund të jetë shpallur kënga e vitit në 57th Country Music Awards, por Variety ka një pikëpamje të ndryshme. Sipas revistës së njohur amerikane, kënga më e mirë për vitin 2023 i përket Billie Eilish dhe është e lidhur pazgjidhshmërisht me filmin më viral të vitit, “Barbie”.

Është kënga e titulluar ” Për çfarë u bëra?” “, e cila u shkrua për kolonën zanore të filmit popullor.

Eilish, 22 vjeç, kryesoi listën e revistës, me “Not Strong Enough” të Boygenius dhe “First Person Shooter” të Drake që zënë vendin e dytë dhe të tretë respektivisht. Variety e përshkroi baladën, të krijuar nga Eilish dhe vëllai i saj Phineas, si kolona zanore më e mirë e filmit që nga “No Time to Die” për filmin e James Bond të vitit 2021.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *