play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Aktualitet

Kampet e refugjatëve/ Nis puna për ndërtimin e qendrës së pritjes në portin e Shëngjinit

today03/04/2024

Background
share close

Pas Gjadrit, zbatimi i projektit të marrëveshjes me Italinë për refugjatet nga vendet e treta ka nisur edhe në Shëngjin.

Prej dy ditësh punëtorë dhe mjete kanë zbarkuar në terren, ku fillimisht është rrethuar vendi i përcaktuar brenda portit për ngritjen e qendrës pritëse.

Sipërfaqja e përcaktuar për ngritjen e qendrës pritëse është rreth 4 mijë metra katror dhe nuk do të cenojë punën e portit të Shëngjinit thotë drejtori Sandër Marashi, sipas të cilit grupi i parë i refugjatëve pritet të mbërrijnë në muajin maj.

Sipas të dhënave, ngritja kampeve dhe e infrastrukturës pritet të përfundojë në harkun kohor të 3 muajve dhe brenda verës pritet të vinë grupi i parë i refugjateve nga vendet e treta.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *