play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  LIVE CLUB FM SHQIPËRI

 • cover play_arrow

  LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

 • cover play_arrow

  LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Kuriozitete

Ka disa arsye pse njerëzit tërheqës priren të jenë beqarë

today13/01/2023

Background
share close

Here's the most beautiful man and woman in the world... · TheJournal.ie

Mund të duket sikur të qenit tepër tërheqës e çon jetën tuaj në një nivel krejtësisht të ri. Gjithçka duket se u jepet këtyre njerëzve në një pjatë argjendi, gjëra falas dhe madje edhe punë. Është gjithashtu më e lehtë të gjesh një të dashur apo të dashurën e ëndrrave kur je i këndshëm për syrin. Besoni apo jo, njerëzit e bukur luftojnë, edhe pse mund të japin përshtypjen e kundërt.

 1. Bukuria e tyre është frikësuese.

Është shumë më e lehtë të flasësh me një “vajzë fqinje” sesa me një supermodele mahnitëse që duket se është shumë larg teje. Në fund, djemtë janë në ankth të flasin me gra të mrekullueshme, dhe vajzat shkojnë për burra me pamje mesatare. Përdoruesit meshkuj të Reddit e shpjegojnë këtë duke thënë se shmangin të flasin me vajza të bukura për të mbrojtur veten nga refuzimi dhe dëmtimi i vetëbesimit. Ata supozojnë se dikush me pamje më të mirë do të vijë përreth, kështu që as nuk ia vlen të provohet.

 1. Ata shihen si mashtrues të mundshëm.

“Ata janë të gjithë lojtarë”, “Ata tërheqin vajzat/djemtë si lulja te një bletë” ose “Nuk mund të duroj të jem xheloz gjatë gjithë kohës”. Këto janë vetëm disa gjëra që mund të kalojnë në mendjen e njerëzve kur ata e konsiderojnë takimin me një person tërheqës. Disa mund të shqetësohen nëse i dashuri i tyre i pashëm do të qëndrojë besnik. Djemtë më pak tërheqës, megjithatë, plotësojnë pamjen e tyre me mirësi dhe i bëjnë gratë të ndihen më të vlerësuara.

 

 1. Të gjithë mendojnë se janë të zënë tashmë.

Për shumicën e njerëzve, është e vështirë të besohet se një person tërheqës mund të jetë beqar. Djemtë dhe vajzat as që mendojnë të afrohen me të dashurin ose të dashurën e tyre të mundshme të ëndrrave. Nëse admiruesi zbulon se gjysma tjetër e ëndrrave të tyre është beqare, ata ende luftojnë, pasi tani thjesht janë të frikësuar nga bukuria e tyre. Çfarë rrethi vicioz!

 

 1. Kanë çështje besimi.

Vajzat tërheqëse janë të shqetësuara se të ashtuquajturit të dashurit e tyre mund t’i përdorin për t’u dukur para miqve të tij. Në fund të fundit, njerëzit e bukur shpesh gjykohen për pamjen e tyre dhe njerëzit mund të harrojnë personalitetin e tyre. Një përdoruese femër e Reddit tha: “Sa herë që mendoj se një burrë është ‘i këndshëm’, në përgjithësi, ai është i keq me të gjithë të tjerët dhe thjesht dëshiron të ketë diccka jo serioze me mua. Pastaj ata bëhen të këqij me mua sepse nuk e dëshirojnë këtë.”

 

 1. Ata shihen si “snob”.

Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse ata janë të turpshëm dhe tërheqës në të njëjtën kohë. Një përdorues i Reddit tregoi një histori: “Unë dola për të ndihmuar një mik me një ngjarje dhe ai më prezantoi me shumë njerëz që punonin në panair. Bisedova mirë me ta, pastaj u ula në një vend ku nuk do të shqetësoja askënd, pasi ata ishin të zënë duke i shitur zanatet e tyre njerëzve. Dikur më vonë, shoku im më tha që të gjithë mendonin se isha arrogant, sepse u ula larg nga të gjithë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Kuriozitete

E premte, data 13, çfarë duhet të dini?

Data 13 e premte, me shekuj, është konsideruar një prej ditëve më të pafata të vitit. Për shumë njerëz, ky është makthi më i madh që mund të ndodhë në kalendarin e një viti. Psikologët e njohin këtë fenomen dhe e kanë përkufizuar me një fjalë të vetme këtë ndjesi – paraskavedekatriaphobia (greq. fobia nga e premtja e datës 13), ose ndryshe frika nga e premtja e datës 13. Një […]

today13/01/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%