play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Jeta e Madonnës bëhet film, vajza e yllit të pop-it do të luajë rolin e saj

today20/01/2022

Background
share close

Madonna po punon për të sjellë një film për jetën e saj. Revista People raporton se filmi biografik do të fillojë me betejat e saj në vitet 1970, duke thënë se “Do të jetë një përshkrim i vërtetë dhe i fuqishëm i jetës së Madonës”. “Vetëm unë mund ta tregoj historinë time,” ka thënë këngëtarja.

Ylli i muzikës ka përfunduar skenarin me ndihmën e shkrimtares së “Girl On The Train” Erin Cressida Wilson dhe xhirimet do të fillojnë së shpejti – 40 vjet pas publikimit të “Everybody” në tetor të 1982. Prodhimi i filmit për Universal është ndërmarrë nga Michael De Luca.

Emri që thuhet se do të interpretojë rolin e saj do të jetë e bija Lourdes Leon. Në garë për të luajtur ikonën e popit janë Florence Pugh dhe e dashura e Kanye West, Julia Fox, 31, e cila u pa me Madonna-n. Filmi do të prodhohet dhe drejtohet nga Mbretëresha e Pop-it.

 

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *