play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

James Rodriguez, i shpëton jetën rivalit

today13/01/2022

Background
share close

Tmerri i përjetuar me Christian Eriksen gjatë finaleve të “Euro 2020” u përsërit në Katar.

Në ndeshjen ndërmjet Al Rajan dhe Al Uakrah, heroi ishte James Rodriguez. Ish-ylli i Realit dhe Bayern i shkoi në ndihmë mbrojtësit Osman Kulibali, i cili pësoi atak kardiak dhe u shemb në fushë.

james 1280x720Ylli kolumbian i rregulloi pozicionin e kokës, në mënyrë që futbollisti kundërshtar të vazhdonte të merrte frymë, derisa të vinte ndihma e shpejtë.

Sipas mjekëve, ndërhyrja e 32-vjeçarit Rodriguez ishte vendimtare për t’i shpëtuar jetën lojtarit nga Mali, pas infarktit të pësuar.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *