play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Ish-modelja padit këngëtarin e Guns N’ Roses për sulm seksual

today23/11/2023

Background
share close

Një ish-modele ka akuzuar këngëtarin e grupit Guns N’ Roses, Axl Rose, për sulm të dhunshëm seksual 30 vjet më parë, sipas një padie të paraqitur në gjykatën e New York-ut.

Sheila Kennedy pretendon se Rose e sulmoi me dhunë në dhomën e tij të hotelit në New York natën që u takuan në vitin 1989, kur ajo ishte 26 dhe ai 27 vjeç. Sipas padisë, raportuar nga Rolling Stone, Sheila u takua për herë të parë me Rose në një klub nate, ku ai e ftoi në dhomën e hotelit, por nuk ftoi shoqen e saj pasi ajo “nuk ishte mjaftueshëm joshëse” për shijet e tij. Ajo shkoi në dhomën e hotelit bashkë me prezantuesin Riki Rachtman.

Ish-modelja padit këngëtarin e Guns N' Roses për sulm

Pasi shkuan në dhomë, thuhet në padi, Rose iu dha të ftuarve kokainë dhe alkool. Kur Sheila shkoi në banjë, thuhet se ai u pozicionua jashtë derës; kur doli, ai “e shtyu pas murit dhe e puthi”.

“Ai ishte i pashëm dhe ajo nuk e kishte problem kontaktin. Ajo ishte e hapur për të fjetur me të nëse gjërat përparonin,” thotë padia, megjithëse nuk ishte dakord për kontaktin e dhunshëm që ndodhi më vonë në mbrëmje.

Sheila pretendon se u largua gjatë festës, pasi Rose filloi të bënte seks me një modele tjetër dhe ishte “agresiv në një mënyrë që dukej e dhimbshme për modelen”. Pasi dola nga dhoma, ajo dëgjoi zhurmën e thyrjes së një xhami dhe Rose nisi të bërtiste në drejtim të saj.

Ish-modelja padit këngëtarin e Guns N' Roses për sulm

Ajo pretendon se eci në korridor për të shkuar te dhoma e Rachtman, por Rose e kapi, e tërhoqi zvarrë duke i shkaktuar gjakderdhje. Kur shkuan në dhomë, ai dyshohet se e hodhi në shtrat dhe i lidhi duart pas shpine me geta.

Padia pretendon se “ai ishte në një tërbim seksual dhe të paqëndrueshëm” dhe se penetroi me forcë në Kennedy. “Ai e trajtoi atë si pronë të përdorur vetëm për kënaqësinë e tij seksuale”, thuhet në padi. “Kennedy nuk pranoi dhe u ndje e nënshtruar.”

Ish-modelja padit këngëtarin e Guns N' Roses për sulm

Ish-modelja pretendon se përjetoi simptoma të ngjashme të stresit post-traumatik, ka vuajtur nga ankthi dhe depresioni, gjë që ndikoi te karriera. Ajo kërkon dëmshpërblim.

Në një deklaratë, avokati i Rose, Alan Gutman, mohoi akuzat. “Thënë thjesht, ky incident nuk ka ndodhur kurrë,” tha ai.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *