play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Granit XHAKA shpallet “Lojtari i Vitit” në Zvicër, Embolo e uron shqip: Për hajër

today24/01/2023

Background
share close

Granit Xhaka është shpallur Lojtari i Vitit në Zvicër. Mesfushori me origjinë shqiptare pas një viti fantastik ku ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për kombëtaren “Helvete” dhe për Arsenal është nderuar me këtë çmim prestigjoz.

“Falenderoj edhe ata që nuk besuan tek unë, sepse më kanë shtyrë gjithmonë. Tre vjet më parë isha në Arsenal dhe tani jam këtu si lider. Çmimi do të thotë shumë për mua”,- u shpreh Xhaka në evnetin e organizuar nga Federata zviceriane.

Mirëpo në një postim të tijin në rrjete sociale ku Xhaka pozonte me trofeun dhe falenderonte të gjithë për mbështetjen, një koment i sulmuesit me origjinë afrikane, Breel Embolo, bie në sy: “Për hajër”- shkruan në shqip futbollisti që sëbashku me Xhakën, u bënë pjesë e disa dueleve fizike me serbët në Botëror.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%