play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Gjesti i Princeshës Charlotte në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth bën xhiron e rrjetit

today21/09/2022

Background
share close

How Princess Charlotte Honored Her Great-Grandmother the Queen

Princesha 7-vjeçare Charlotte mori pjesë në funeralin e stërgjyshes së saj të hënën, më 19 shtator, në Westminster Abbey, dhe pavarësisht moshës së saj, ajo dëshmoi se mund të qëndrojë në çdo rast dhe ka sjellje të mirë.

Ndërsa trupi i stërgjyshes së Mbretëreshës Elizabeth kaloi në procesion nga kisha në Harkun e Wellington, vogëlushja qëndroi pranë nënës së saj, Princeshës së Uellsit, Dukeshës së Sussex, gruas mbretërore Camilla dhe Sophia, konteshës së Wessex. Ndërsa familja mbretërore britanike priste që trupi të kalonte pranë, ata bënë një hark të thellë. Princesha Charlotte duke parë anëtarët e tjerë duke u përkulur bëri të njëjtën gjë. Duke parë motrën e tij të përkulej, edhe Princi 9-vjeçar George e bëri menjëherë.

Nuk është hera e parë që Princesha Charlotte kopjon familjarët e saj në mënyrën më të ëmbël. Fansat e familjes kanë vënë re se Charlotte i vendos flokët e saj bionde pas veshit, ashtu si nëna e saj, Kathryn Middleton.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%