play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Gjermania i jep Ukrainës rreth 90 milionë euro shtesë për rindërtimin e vendit

today21/12/2023

Background
share close

Gjermania do t’i japë Ukrainës 85.5 milionë euro shtesë, si pjesë e mbështetjes së vendit për t’i mbijetuar dimrit dhe për t’i rezistuar sulmeve ruse në infrastrukturën kritike.

Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Jashtme gjermane, e cila do të sigurojë fondet së bashku me Ministrinë e Ekonomisë, duke ndihmuar kështu në pagesën e pjesëve rezervë për infrastrukturën kritike energjetike dhe riparimin e pajisjeve si gjeneratorë dhe transformatorë.

Për më tepër, fondet përveç infrastrukturës kritike energjetike, riparimit të pajisjeve si gjeneratorë dhe transformatorë do të përdoren edhe për rindërtimin e Ukrainës.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *